Výlety po Česku

Výlet „Křivoklát“

V letošním roce pokračujeme s výlety po krásách naší země s připomenutím historie ať už bájné nebo skutečné. Po významných místech našich dějin jsem tentokrát vybral výlet na Křivoklát.

Datum konání: 14. 4. 2018
Sraz: 7:50 
v prostoru odjezdové haly Smíchovského nádraží.

Odjezd: Praha Smíchovské nádraží – 8:32 (R 1571)
Příjezd: Roztoky u Křivoklátu – 9:53

Odjezd: Křivoklát – 17:17 (OS 7732)
Příjezd: Beroun – 18:00
Odjezd: Beroun – 18:03 (OS 7732)
Příjezd: Praha – 18:47
Rozchod: 19:00

Naučná stezka U Emerita

Po příjezdu do zastávky Roztoky u Křivoklátu půjdeme územím přírodní rezervace U Eremita, součásti chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko, rozkládající se na strmém zalesněném skalním svahu nad řekou Berounkou mezi obcemi Roztoky u Křivoklátu a Branov. Stezka, vedoucí většinou po úzké skalní římse, postupně seznamuje s pětatřiceti známými i vzácnějšími dřevinami, které zde rostou.

Pamětní síň Oty Pavla

Po cestě v délce 5,4 km (cca 1,5 hod.) dojdeme až k přívozu přes Berounku, kde je pamětní síň Oty Pavla známého spisovatele, jednak sportovních knih a jednak příběhů právě z těchto krásných míst.
Postupně se přívozem dostaneme na druhou stranu řeky a budeme pokračovat k rozhledně Velká Buková (4,1 km, 1 hod.).

Turistická rozhledna Velká Buková

Rozhledna stojí na okraji obce Velká Buková na Křivoklátsku (GPS souřadnice: 50°1’56.627″N, 13°50’15.2″E) v nadmořské výšce 445 metrů a nabízí malebný výhled do okolní krajiny, především na Křivoklátskou vrchovinu a do údolí řeky Berounky. Pro návštěvníky rozhledny je k dispozici WC, nabídka suvenýrů a malého občerstvení, parkoviště, venkovní turistické odpočívadlo a úvaziště pro koně. Rozhledna Velká Buková má výšku 14,2 metrů. Byla postavena v letech 2008-2009. Slavnostní otevření rozhledny se uskutečnilo 28. 9. 2009. Podoba rozhledny je dílem architekta Karla Zusky.

Křivoklát

Od rozhledny se vydáme k hlavnímu cíli našeho výletu k hradu Křivoklát. Zhruba po hodině cesty po červené (3,6 km) se dostaneme k hradu Křivoklát, kde se podíváme zřejmě jen na volný prohlídkový okruh na hradby a velkou věž (cca 20 min.). Pokud bude čas a půjde domluvit dodatečně 2. prohlídkový okruh (cca 45 min.), dohodneme se na místě.

Prosíme účastníky výletu, aby si s sebou vzali průkazku na MHD (opencard/lítačka).

Účastnit se mohou všichni: děti, ženy, starci i polo……, členové i nečlenové přátelé i nepřátelé DSK Motýlek.

Vezměte si sebou: dobré oblečení (hlavně dobrou obuv), jídlo, pití na 10 hodin, děti 250,- Kč, dospělí 300,- Kč na jízdné a vstupné. Výlet se koná za každého počasí s výjimkou dlouhotrvajícího deště. Pamatujte si, že není špatného počasí, je jen špatné oblečení. Zároveň tento výlet berte jako setkání s účastníky letošního letního tábora.

Výlet má na starosti děda Pavel HAT Tikman a koná se pod záštitou prezidenta SK HARMONY Pavla Horáka.

Kontakt: pavel.tikman@sudop.cz +420 605 229 022

Kompletní informace o výletu

Již jsme navštívili

Se sv. Václavem na Blaník
Koněpruské jeskyně a Tetín
S praotcem na Říp
Karlštejn
Na Budeč a Okoř
S Přemyslem Oráčem do Stadic
Za Josefem Ladou do Hrusic
Kouřim a Lipany
Sázava

Comments are closed.