Tábor 2020 – tábor zrušen

Vážení rodiče, milé děti,
je nám to velmi líto, ale přes veškerou naši snahu nemůžeme letos nakonec tábor na Soumarském Mostě uspořádat. Když jsme před 31 lety s táborem začínali, netušili jsme, jak dlouho ho vydržíme organizovat. Letos by to byl již 32. ročník – bohužel člověk míní a okolnosti mění. Zažili jsme spoustu povodní, vichřic a dalších přírodních rozmarů, ale nakonec jsme se s tím dokázali vždy vyrovnat a pokračovat dále. Postavili jsme krásný přístřešek pro děti, novou kuchyň, nechali jsme vykácet tábor ohrožující stromy, ale s pandemií se vypořádat neumíme… Hygienicko-protiepidemická opatření, která stanovil stát jako minimální, nelze beze zbytku dodržet. Hlavním důvodem je, že tábor je umístěn na veřejném tábořišti, které je již v provozu, a kde nelze děti a táborové pracovníky oddělit od ostatní veřejnosti tak, jak vyžadují zmíněné podmínky.
Situaci jsme konzultovali i s ředitelkou odboru hygieny dětí a mladistvých z Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje, s paní MUDr. Marií Noskovou, její stanovisko vám v příloze posíláme. Výkonný výbor SK a hlavní vedoucí jednotlivých turnusů, se z důvodu ochrany zdraví dětí, praktikantů, vedoucích a ostatních pracovníků tábora, jednohlasně dohodli letošní tábor neuskutečnit.
Začali jsme jednat s naším spřáteleným táborem v Rabštejně nad Střelou, zda by bylo možno alespoň část dětí na jejich turnusy umístit. Pokud byste měli zájem, podívejte se na jejich webové stránky – https://www.ltrabstejn.cz.
Předpokládáme a přejeme si, aby příští rok trval váš zájem i dalších rodičů a dětí, tábor opět obnovíme v letošním rozsahu a zorganizujeme dva 14-ti denní turnusy.
Pokud byste měli zájem můžete sami s dětmi a dalšími přáteli tábořiště Soumarský Most navštívit a využít našeho přístřešku, kde lze dobře přespat i ve větším počtu. I my se chystáme tábořiště navštívit a zůstat v kontaktu s místními přáteli. (https://taboristesoumarak.cz/)
Přejeme vám i vašim dětem hodně zdraví a věříme, že se s většinou z vás setkáme nejpozději příští rok za dobrých podmínek a bez omezení. Chystáme se letos uspořádat i několik jednodenních výletů, nyní již jen čekáme až opadnou stávající nezbytná hygienická opatření. Sledujte naše stránky nebo facebook.
Peníze, které jste zaplatili za děti na tábor, vám vrátíme v plné výši na účty, ze kterých přišly.
S pozdravem
Pavel Horák
předseda SK
Robert Münzberger a Tomáš Krumlovský – hlavní vedoucí tábora

Comments are closed.